Що потрібно знати про демодекоз
Про збудника
Кліщ-демодекс мешкає в сальних залозах шкіри, а також у волосяних фолікулах. Він локалізується на ділянках шкіри з підвищеним саловиділенням. Наприклад, спина груди, шкіра обличчя (носогубні складки, повіки, надбрівні дуги, лоб).
Кліщ також може селитися в зовнішньому слуховому проході. у цьому разі фахівці говорять про окреме захворювання - отоакаріаз. Виділяють також демодекоз очей (офтальмодемодекоз), деомдекоз повік (блефорокон'юнктивіт).
Демодекоз заразний, однак, якщо у людини хороший імунітет, ризик підхопити захворювання мінімальний. У разі тривалого контакту з хворим, рекомендується приймати душ, використовуючи спеціальне мило.
Симптоми цього захворювання
Перші ознаки демодекозу - червоні гнійнички невеликого розміру або рожеві вугри. Якщо уражаються повіки, хворий може скаржитися на набряк, почервоніння або свербіж повік. Поступово вії починають злипатися, навколо них з'являється скоринка.
Лікування
Труднощі в лікуванні цього захворювання виникають тому, що воно має хронічну форму з сезонними періодами загострення. Тобто, шкіра хворого може виглядати повністю здоровою, але, паразит, при цьому, залишається в організмі.
У разі демодекозу необхідно приймати препарати групи метронідазолу та тинідазолу. Для досягнення бажаного ефекту потрібно вживати високі дозування, що може негативно вплинути на серце і печінку. Тому рекомендується використовувати мазі, креми або гелі, до складу яких входить метронідазол. Вони проникають глибоко під шкіру, чинять охолоджувальну та зволожувальну дію.
Якщо ви помітили у себе подібні ознаки, звертайтеся до лікаря. Самолікування - не найкращий вихід із ситуації в цьому разі.