лікування
Викривлення перегородки

Викривлення перегородки носа – викривлення тонкої пластинки хряща і кістки, яка ділить порожнину носа на ліву і праву частини.

Нерідко на перегородці носа утворюються гребені, які так само викривляють перегородку.

Прием ведет

Cтась Володимир Григорович
хірург оториноларинголог вищої категорії
Стаж работы: 31 рік

Септопластика 22 000 грн.

Входить передопераційне обстеження, необхідні аналізи, операція, 2-3 дні в стаціонарі з необхідними медикаментами та харчуванням

Консультація і лікування здійснюється за попереднім записом​

Швець Світлана Вікторівна
хірург оториноларинголог вищої категорії
Стаж работы: 17 років

Септопластика 22 000 грн.

Входить передопераційне обстеження, необхідні аналізи, операція, 2-3 дні в стаціонарі з необхідними медикаментами та харчуванням

Консультація і лікування здійснюється за попереднім записом​

Стась Павло Володимирович
хірург-оториноларинголог першої категорії
Стаж работы: 11 років

Септопластика 22 000 грн.

Входить передопераційне обстеження, необхідні аналізи, операція, 2-3 дні в стаціонарі з необхідними медикаментами та харчуванням

Консультація і лікування здійснюється за попереднім записом

Підготовка до лікування викривлення перегородки носа
Рассказывает

Швець Світлана Вікторівна
хірург оториноларинголог вищої категорії

-25%

При купівлі всього курсу лікування 

Детальніше

Консультацию и лечение осуществляется по предварительной записи

Все вопросы о криолечении вы можете задавать нашим специалистам в консультациях
на сайте или соцсетях (044) 353 20 06

Записаться на прием

Викривлення перегородки носа

Причини

 • Вроджене викривлення носової перегородки.
 • Фізіологічне викривлення через нерівномірний розвиток і ріст організму. При такому викривленні спостерігається утворення гребенів або шипів або зсув перегородки в бік.
 • Травматичне викривлення, частіше після переломів носа.
 • Компенсаторне викривлення.
 • Поліпи і пухлини слизової оболонки носа.

Ознаки​

 • Труднощі носового дихання (може бути частковим або повним)
 • Хропіння
 • Хронічний синусит
 • Зміна форми носа
 • Часті носові кровотечі
 • Схильність до частих респіраторних інфекцій
 • Погіршення слуху
 • Погіршення пам'яті, мислення, неуважність, уваги
 • Підвищена стомлюваність, зниження працездатності

Чи можна вилікувати викривлення перегородки без операцій?

Як правило, це визначає ЛОР-лікар під час огляду. При незначному викривленні перегородки за допомогою неагресивної терапії можна домогтися усунення всіх неприємних симптомів. Однак необхідність застосування того чи іншого виду лікування на перегородці в кожному окремому випадку визначає лікар.

Як зрозуміти, чи потрібна операція?

Діагноз «викривлення носової перегородки» може поставити тільки ЛОР-лікар під час особистого огляду. Крім симптомів, необхідно візуально визначити викривлення перегородки, яке добре проглядається за допомогою спеціальних інструментів.

Операція по виправленню перегородки виконується згідно з показаннями. Під час операції перегородка випрямляється, очищаючи отвори або ж з перегородки забирається гребінь. При цьому зберігається слизова оболонка порожнини носа, що дозволяє повернутися до нормального життя після відновлення.

Етапи лікування

 • Консультація, обстеження і передопераційна підготовка.
 • Оперативне лікування або септопластика.
 • Післяопераційний період, виписка і подальші рекомендації.

Що відбувається після лікування викривлення перегородки носа?

 • Значно покращується дихання.
 • Пропадають постійні синусити.
 • Зникає закладеність носа.

Лікування викривлення перегородки носа залежить від чинників, що викликали аномалію. Серед них:

 • фізіологічні;
 • травматичні;
 • компенсаторні.

При фізіологічному викривленні відбувається невідповідність зростання перегородки з кісткової рамкою, в якій вона знаходиться. Іншими словами, скелет зростає трохи швидше хряща, в результаті чого і спостерігається кривизна.

Травматичний тип викривлення носової перегородки обумовлений неправильним зрощенням уламків після перенесеної травми.

Остання категорія факторів впливає на стан хряща в результаті тиску на перегородку різних утворень, а також при збільшеній нижній та середній раковинах, пухлинах і т. д.

Лікування викривлення перегородки носа у дорослих не потрібно у випадках, коли спостерігається деформація хряща або відхилення від середньої лінії, що не порушує дихання. Велика частина видів викривлень не заважають проходженню потоків повітря через носові шляхи. З іншого боку, навіть незначна деформація зазвичай у самого входу в ніс може стати причиною сильного порушення дихання.

Крім звичних симптомів, у хворого в деяких випадках можуть появлятися такі ознаки деформації хряща:

 • головний біль;
 • виділення з носової порожнини;
 • біль у вусі з періодичними спалахами;
 • першіння в горлі.

В окремих ситуаціях симптоматика може спостерігатися при проблемах верхніх дихальних шляхів та інших респіраторних хворобах. У таких пацієнтів інфекція може викликати запалення слизової оболонки носової порожнини. Як результат, посилення викривлення перегородки носа, вартість лікування якого проте є не дуже великою. Як тільки запалення нейтралізується, прояви деформації також можуть зникнути. Нерідко хворі на хронічний синусит страждають від застою носової слизової, наслідком чого є деформація хряща.

Крім викривлення перегородки, дихання може утруднятися реактивним набряком слизової в процесі інтоксикації дихальних шляхів, при реакціях алергічного характеру, після збільшення обсягу слизової. Це може бути також причиною анатомічних аномалій.

Прояв головного болю через деформацію перегородки носа обумовлений тим, що її викривлена ​​зона (так званий гребінь) щільно прилягає до латеральної носової стінки. Вона тисне на неї, тим самим подразнюючи слизову. Це і є причиною рефлекторних симптомів. Крім головного болю, часом можуть спостерігатися напади епілепсії або астми, розлади статевої системи і не тільки.

Лікування викривлення перегородки носа, ціна якого цілком прийнятна для кожного пацієнта, має на увазі під собою втручання хірурга. При цьому діагностика проводиться швидко і дає 100% результат виявлення захворювання.

У сучасній медицині використовується септопластика – оперативне втручання на перегородці носа з метою її коригування та вирівнювання. Найчастіше хірург робить резекцію (висічення) хряща для досягнення результату. Головною метою операції є покращення дихання через носові шляхи. В інших випадках така практика застосовується й тоді, коли необхідно отримати повноцінний доступ до порожнини в процесі усунення запалення, пухлини, поліпів або кровотечі.

Септопластика здійснюється із застосуванням місцевої або загальної анестезії. Перша являє собою поверхневий анестетик, який використовується в форматі зрошення або прикладання тампонів з активною речовиною. В результаті таких маніпуляцій носова слизова оболонка абсолютно втрачає чутливість на весь час операції.

 

Якщо у вас спостерігаються ознаки викривлення носової перегородки, операція в Києві можлива за порівняно невеликі гроші. Не терпіть, займіться своїм здоров'ям вже сьогодні!

Записаться на прийом