Гіперплазія язичної мигдалик
Гіперплазія язичкової мигдалини - захворювання, що зустрічається досить рідко. Діагностувати його, відрізнивши від звичайного фарингіту, можна тільки після консультації у ЛОРа. Найчастіше гіперплазія язикового мигдалика розвивається внаслідок запальних процесів ротоглотки. Також гіперплазія язичкового мигдалика відбувається в тому разі, коли розростаються венозні судинні сплетіння і збільшується кількість слизових залоз. Ця форма захворювання проявляється найчастіше в осіб із травними захворюваннями, а також у людей, у яких за родом професії підвищується внутрішньогрудний тиск.
Симптоми:
- відчуття в глотці чужорідного тіла;
- труднощі при ковтанні;
- поява хропіння;
- зміна тембру голосу;
- при фізичному навантаженні гучне, клокотливе дихання;
- частий і сухий кашель без наявності причин;
Лікування гіперплазії язикової мигдалини.
Різниться лікування помірної гіперплазії язичкової мигдалини та сильної гіперплазії. У разі помірної гіперплазії хворому рекомендується припинити вживання гострої їжі та куріння. Крім того, застосовуються такі види лікування, як лужні полоскання та змащування йод-гліцерином.
У разі сильної гіперплазії рекомендується видалення язикової мигдалини.
Види видалення:
- Хірургічне
- Кріодеструкція
Хірургічне видалення - це операція, перед якою необхідне клінічне обстеження хворого, вивчення згортання крові, підрахунок тромбоцитів та інші дослідження.
Альтернативою хірургічному видаленню є кріодеструкція. Це курс тривалістю 2-3 сеанси, за які тканини язичкового мигдалика замерзають і відторгаються, а на відміну від хірургічного лікування, кріодеструкція є більш безболісним і щадним способом лікування.